بنیاد جهانی سُخن گُستران سبزمنش، Sabz manesh Foundation
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

بهار فصل آوازها و آغازها…/ ماژان صالحی، عضو فعال بنیاد جهانی سبزمنش

بهار فصل گشایش و نیایش طبیعت و فروافتادن هزاران اخم و بی­تابی از جبین اوست؛ بهار فصل آواز ها و آغاز ها، و فرایندِ گشودنِ بال پروازها؛ بهار فصل نوازش باد ها، تراوش ابر ها، جلایش برگ ها و سکوتِ آرامش‌آفرین چمن‌ زاران  است.

بهار فصل تازه‌ای از حیات مطهر و معطر طبیعت و بروز حلاوت و طراوت دیگر به پهنای سیه کسوت هستی‌ست؛ و فصلِ برگشت تغزل و شیپور به حنجره‌ای شاخساران، آبشاران و چمن‌زاران است؛ بهار موسوم امتزاج ابرها، تولد و تحمل(حمل‌گرفتن) و تناسل(نسل‌دادن) باغستان و شاخساران می‌باشد.

در فصل بهارE0sF6، زمین به عطرآگنی و عشوه‌ستانی میرسد و چهره‌ای دشت های فراخدامن، با پرنیان سبز بهشتی، محجوب می گردد؛ و پرنده‌گان وحشیِ بیابان و مرغزاران، زبان فریادِآهنگین و غزلسرایی خویش را می  گشایند و طبیعتِ هستی، طنین نوش‌آفرین به خویشتن خویش می‌گیرد. در اخلص کلام، بهار نمونه‌‌ی از مقدمه‌ی بهشتِ واقعی جهان جاویدانی‌ست در گیتی.

نوروز و بهار سال ۱۴۰۲ را به تمام پاسداران این فرهنگ اصیل آریایی که در هر گوشه‌‌ای از جغرافیای جهان قرار دارند فرخنده باد می‌گویم.

پاره چکامه‌ی نوروزی، ویژه‌ی ملت و جغرافیای افغانستان:

“گویید به نوروز که امسال نیاید”

آن سفره‌‌ی پارینه‌ای خود را نگشاید

گر باز میاید و بخواهد که بیاید

عذرم برسانش که چو آید، خوش آید!

tasvirezendegi.ir3959

ماژان صالحی عضو فعال بنیاد جهانی سبزمنش

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.