مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

بیا که همدلی را بازخوانیم( گزینه دوبیتی های بسم الله شریفی) چاپ و منتشر شد

مزین به مقدمه پروفسور سید حسن امین( از اعضای مووسسان و دبیرکل علمی- پژوهشی بنیاد جهانی سبزمنش) بوده و در برگیرنده 190 قطعه دوبیتی با درون مایه ای:( اجتماعی، وطن دوستی، عاشقانه، عارفانه، اعتراض به جنگ، خشونت و تحجر) میباشد.

10

به گزارش سبزمنش، بیا که همدلی را بازخوانیم(گزینه دوبیتی های بسم الله شریفی) در شرایطی چاپ و نشر می شود که فضای خفقان و سنگدلی رنج مردم ما را بیشتر از پیش ساخته و همه تشنه­ی(همدلی) اند.

این گزینه دوبیتی ها که سوی انتشاراتی بنیاد جهانی سبزمنش و نشر زرین مهر در 104 برگ بعد از طی مراحل قانونی و گرفتن شابک بین المللی، رده بندی کنگره، رده بندی دیویی و شماره کتابشناسی ملی، تن پوش چاپ به تن کرده و به زیور چاپ آراسته گردیده است؛ مزین به مقدمه پروفسور سید حسن امین( از اعضای مووسسان و دبیرکل علمی- پژوهشی بنیاد جهانی سبزمنش) بوده و در برگیرنده 190 قطعه دوبیتی با درون مایه ای:( اجتماعی، وطن دوستی، عاشقانه، عارفانه، اعتراض به جنگ، خشونت و تحجر) میباشد.

پروفسور سید حسن امین(مؤلف 80 عنوان کتاب) در بخشی از مقدمه نوشته است:

… اکنون در ادامه همان سنت به مجموعه شعری حاضر، مشتمل بر دوبیتی­های یکی از سخن­گستران همروزگار خود یعنی محترم الحاج دکتر بسم الله شریفی می­رسیم.

مجموعه شعری حاضر که منحصراَ شامل بخشی از سروده­های دوست سخن­گستر، ادب پرور، حقوقدان و شاعر ما دکتر بسم الله شریفی است، اگر چه از جهت شکلی تداوم دوبیتی­های سنتی معمول و معهود است، اما از جهت درون­مایه و محتوی، حاوی بدعت و بداعتی نوین و ابداع و ابتکاری قابل تحسین است و آن بهره گیری از این قالب برای بیان مسایل اجتماعی، میهنی و انتقادی از نوع شعر اعتراض و پایداری است، در حالیکه دو­بیتی­های سنتی که مشهورترین آنها متعلق به بابا طاهر همدانی و فایز دشتستانی است، درون مایه­ای عاشقانه و عارفانه دارند. برای نمونه بابا طاهر گفته است:

دو زلفــانت بود تار ربابم = چه می­خواهی ازین حال خرابم

تو که با ما سر یاری نداری= چرا هر نیمه شو آیی به خوابم

این دوبیتی را که خوانندگان نامداری همچون شجریان، ایرج، داریوش، علی زند و کیلی و… خوانده اند و شهرت جهانی یافته است، می‌توان از مشهورترین دوبیتی­های عاشقانه دانست. اکنون، این دوبیتی عاشقانه را مقایسه کنید با این دوبیتی­های اعتراض آمیز اجتماعی و سیاسی از بسم الله شریفی:

تمام کوچه‌ها خون است و جنگ است

دل شهرم برای صــــلح تنــگ است

نمانده شهر مـــارا شـــــور و مستی

به هر دستی که می­بینی تفنگ است

 

ب        بنیاد جهانی سبزمنش که اکنون دامنه فعالیت و عضویت آن به 26 کشور دنیا رسیده است با درک رسالت فرهنگی و ارزشی؛ متعهد به تشویق و رشد شخصیت­های فرهنگی بوده، می­کوشد با نشر آثار مفید، مؤثر و مورد نیاز جامعه به ویژه شعر و ادبیات، سهمی هرچند اندک در آگاهی بخشی، توسعه­ی فکر، معنویت، فرهنگ، ادب و معرفت انسانی ایفا نماید.

واحد انتشاراتی بنیاد جهانی سبزمنش افتخار دارد که  گزینه دوبیتی های بسم الله شریفی( مؤسس و دبیرکل بنیاد جهانی سبزمنش)را پیش­کش شما عزیزان می­نماید.

واحد نشر(بنیاد جهانی سبزمنش) با تخفیف ویژه در بخش‌های:

 ویراستاری، صفحه‌آرایی، طراحی جلد، دریافت مجوز‌های لازم اعم از(شابک، فیپا، مجوز چاپ، اعلام وصول) و تبدیل پایان نامه ها به کتاب از 10 جلد الی…

در کمترین زمان با بهترین کیفیت به زبان¬های مختلف از تمام کشورها در خدمت شماست!

اگر میخواهید کتاب­های شما با ستانداردهای جهانی چاپ شود و در سایت های مختلف دنیا از جمله: (سبزمنش و عقاب نیوز) به معرفی گرفته شود؛ انتشارات سبزمنش را انتخاب نمایید.

واتساپ: 0093700720953///   شماره تماس و واتساپ در ایران: 09940789645

ایمیل:

sharefib@gmail.com

sabzmanesh92@gmail.com

سایت سبزمنش:

www.sabzmanesh.net

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.