بنیاد جهانی سُخن گُستران سبزمنش، Sabz manesh Foundation
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

دکتر کیوان سالمی‌فیه عضو فعال بنیاد جهانی سبزمنش

کیوان سالمی‌فیه

کیوان سالمی‌فیه زاده ۲۲ خرداد ۱۳۵۴ تهران، نویسنده، مترجم، محقق و ناشر بوده، از دو ماهگی به‌همراه خانواده به آمریکا رفت و هنگام انقلاب همراه مادر به ایران بازگشت و در ایران ماند. در اولین دوره ورودی  رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشکده زبانهای خارجی تهران فارغ التحصیل شد. پایان نامه‌اش اندیشه زرتشت در اوستا بود که بر اساس گاتاها و یشتها تنظیم شده و به‌همین نام بعدها منتشر شد. همان سال در کلاسهای زبانهای باستانی پروفسور ارفعی در زیر زمین موزه ایران باستان شرکت کرد و با راز و رمز و ریشه‌یابی واژگان آشنا شد.

هنگام تحصیل، کتاب Ms project را در ۱۰۰۰ صفحه ترجمه کرد که در دانشگاه‌های صنعتی تهران و اصفهان تدریس می‌شد و بعدها باکمک آن کتاب و نرم افزار، پروژه عظیم سکوهای نفتی ابوذر اجرایی شد.

او پس از فارغ‌التحصیلی حدود ۱۰۰ عنوان کتاب آموزشی نرم افزارها و آموزش اینترنت و کار در فضای مجازی تالیف و ترجمه کرد.

۱۳عنوان از این کتابها توسط انستیتو ایزایران متولی آموزش امور انفورماتیک ایران به‌چاپ رسید که کتابهای اینترنت آسان و دوره هفت‌جلدی آموزش همگانی کامپیوتر (ICDL) پرفروشترین کتابهای سال شدند و در یک سال بالای یک میلیون نسخه به‌فروش رسید.

سالمی سال ۱۳۷۹ انتشارات زرین‌مهر را تاسیس کرد و سال ۱۳۹۲  کتابهای تاریخی‌اش را به‌صورت گلاسه رنگی و نفیس و کاملا تصویری منتشر کرد.

کتابهای زندگی و میراث زرتشت، زندگی و میراث کورش کبیر، تاریخ مختصر ایران باستان، نمادها و سنتهای ایران و جشنهای ایرانی از جمله این کتابها هستند.

او مدیر مسئول انتشارات زرین مهر، مدیر کارگروه نشستهای ایران فرهنگی بنیاد دکتر فرهود و سلسله نشستهای مجازی سبا در پاسداشت مشاهیر و جشنهای ایرانی و مدیر میراث فرهنگی موسسه فرهنگی ورزشی خوزستانیهای مقیم تهران است.

همچنین دبیر اجرایی همایشها و نشستهای تیرگان؛ روز ملی دماوندکوه، مهرگان، اسفندگان؛ پاسداشت بانوی ایرانی، دماوند و سلسله های اساطیری، بزرگداشت فردوسی، سعدی، حافظ، مهدی اخوان ثالث، شهریار، نیمایوشیج، استاد شجریان و… بوده است.

تا به امروز بیش از ۲۰۰ اثر ترجمه و تالیف در زمینه‌های مختلف از وی به چاپ رسیده است.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.