بنیاد جهانی سخن گستران سبزمنش
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

عبدالواحد(عایل شبروز) عضو شورای موسسان/ افغانستان

0

عبدالواحد(عایل شبروز) عضو شورای موسسین/ افغانستان

عبدالواحد (عایل شبروز) فرزند عبدالخالق استم و در سال ۱۳۳۹ خورشیدی مطابق ۱۹۶۰ میلادی در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان(افغانستان) تولد یافته ام.

دوره ی ابتدایی مکتب را در لیسه ی سلطان غیاث الدین شهر مزار شریف ولایت بلخ به سر رسانیدم و در سال ۱۳۵۹ از لیسه ی نعمان ولایت پروان فارغ گردیدم.

بعد از سپری نمودن امتحان کانکور، راهی دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه کابل کابل گردیدم و در سال ۱۳۶۳ دانشگاه را تمام نموده و بعد از سپری نمودن خدمت سربازی در سال ۱۳۷۰ خورشیدی به صفت مدیر (روزنامه‌ی پروان) تقرر و بعد از پنجسال به حیث مدیر فرهنگ و مدیر اطلاعات روز نامه ی ملی انیس ایفای وظیفه نمودم.

متعاقبن به حیث رئیس اطلاعات و فرهنگ پروان مدت سه سال انجام وظیفه نمودم و بعدا در یکی از ادارات غیر حکومتی شامل وظیفه گردیدم.

در جریان مدت ذکر شده برعلاوه  وظیفه ی رسمی همکار رسانه های دولتی و غیر دولتی بوده و در لویه جرگه‌ی قانون اساسی نیز نماینده ی مردم پروان بودم.

بعد از انجام وظیفه ی دولتی مسوولیت های مدیر مسئول مجله ی انکشاف پروان، رئیس انجمن نویسندگان پروان و عضو جامعه ی مدنی پروان را نیز عهده دار بودم.

بنده در پهلوی وظایف یاد شده برای داد خواهی و  تامین و تحقق آزادی و دموکراسی عضویت فعال جامعه ی مدنی پروان را بدوش داشتم و برای گسترش فرهنگ و ادب در پروان و همه نقاط کشور، برنامه های ادبی و فرهنگی  را به مناسبت های ویژه از طریق انجمن نویسندگان پروان با همکاری فرهنگیان پروان،  کابل، کاپیسا، پنجشیر، بغلان، بلخ و سایر ولایات راه اندازی نموده ام.

تجلیل از جشن های تاریخی و باستانی چون شب یلدا(چله شب)، نوروز، جشن آزادی و برگزاری محافل فرهنگی -ادبی شعر به مناسبت های ویژه و ده ها برنامه ی هنری، ادبی ، فرهنگی و اجتماعی از کار های انجام داده شده در ولایت پروان میباشد.

برعلاوه عضویت کمیته ی فرهنگی مقام ولایت را نیز در گذشته عهده دار بودم و همچنان در کمک رسانی برای افراد فقیر و نیازمند، مسوولیت و نمایندگی انجمن امید فردا را که مقر آن در لندن است، را نیز به دوش دارم و برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی و کار برای جلب جوانان به دور حلقه های ادبی و فرهنگی، به قدر توان در خدمت مردم خود بودم.

از من یک دفتر شعری زیر نام”پادشاه هم دروغ می گوید” به چاپ رسیده و دفتر دوم نیز آماده گردیده که در صورت به دست آوردن امکانات مالی به چاپ آن نیز اقدام خواهم کرد.

بنده بنابر علاقمندی ویژه به بنیاد جهانی سبزمنش و بنابر دعوت و رهنمایی جناب بسم الله شریفی و هم به نیات کار در بخش فرهنگ و تامین ارتباطات با فرهنگیان و اهل قلم که عضویت پر افتخار این بنیاد را قبلن حاصل نموده اند، خواستم عضو این بنیاد معتبر باشم و در راستای انجام خدمت از این طریق فعالیت نمایم . ممنون و متشکرم از همه دست اندر کاران این بنیاد ارزشمند و صفحه ی وزین این بنیاد.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.