بنیاد جهانی سخن گستران سبزمنش
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

عمران حیدری آریا عضو شورای مووسسان/ ایران

0

عمران حیدری آریا عضو شورای مووسسن/ ایران

۱- نام و تخلص: آریا (عمران حیدری آریا)

۲- نام پدر: امیرعلی

۳- سال و محل تولد: ۱۳۴۸ همدان- ایران

۴- تحصیلات: تاریخ، زبان و ادبیات

۵- فعالیت های فرهنگی و ادبی: شاعر، نویسنده، واژه شناس و بنیانگذار سبک پارسی سرایی نوین در ادبیات زبان فارسی معاصر، دبیر ادبی بنیاد فردوسی ایران، دبیر کانون ملی شعرا و هنرمندان ایران و عضو شورای مووسسین بنیاد جهانی سبزمنش.

سرایش:

آریا با سرودن سروده های پارسی و بدون واژه های غیرپارسی حتی (عربی) درمیان شاعران امروز با عنوان آریاپارسی سرا شناخته می شود.

آریا توانست با زبان شعری امروزی به پارسی سرایی به پردازد و سروده هایش گرچه پارسی است ولی کاملا به زبان امروزی است و اگر به پارسی بودن واژه ها توجه نکنیم اصلا متوجه نمی شویم که در شعر حتی یک واژه ی غیر پارسی هم وجود ندارد.

خوشنویسی:

بسیاری از سروده های کوتاه آریا به زبان های انگلیسی، فرانسه وآلمانی ترجمه شده است که سروده های ترجمه شده ی آریا مورد توجه خوشنویسان ایران و جهان قرار گرفته و خوشنویسان جهان با سبک های گوناگون سروده های آریا را به رشته ی تحریر در آورده اند.

واژه شناسی:

یکی دیگر از روش های ادبی که آریا آن را بنیانگذاری کرده است؛ واژه شناسی است که به آشنایی و واژه شناسی ریشه یی واژه های پارسی است که امروزه در انجمن ها و دیگر نهاد ها به آموزش آن مشغول است که خود جای گفت و گوهای بسیار دارد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.