بنیاد جهانی سُخن گُستران سبزمنش، Sabz manesh Foundation
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

جشنواره جهانی شعر سبزمنش و برنامه(هله نوروزآمد) با برنامه‌های متنوع فرهنگی در تهران برگزار می‌گردد

جشنواره جهانی شعر سبزمنش و برنامه(هله نوروزآمد) با برنامه‌های متنوع فرهنگی در تهران برگزار می‌گردد

جشنواره جهانی شعر سبزمنش و برنامه سالانه(هله نوروزآمد) با حضورشخصیت‌های ایران، افغانستان، تاجیکستان… وهیأت رهبری- اجرایی بنیاد جهانی سبزمنش در تهران برگزار می‌گردد.
به گزارش سبزمنش، دکتر بسم الله شریفی(دبیر برگزاری جشنواره جهانی شعر سبزمنش و برگزار کننده برنامه”هله نووز آمد”) در یک نشستِ فرهنگی گفت:
خوشحالیم که توفیق رفیق ما و تیم کاری ما شد تا به یاری خدای بزرگ، 20 حوت/ اسفند سال جاری، نخستین جشنواره جهانی شعر سبزمنش و برنامه(هله نوروزآمد) را در تهران برگزارنماییم.
دبیر جشنواره متذکر شد: در این جشنواره شاعران جوانی که محدوده‌ی سنی شان تا 35 سال است، از 10 کشور دنیا که کشور مبدأ شان( ایران، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان) میباشد، شرکت نموده اند و ما از هر کشور سه نفر را به عنوان برنده مقام اول تا سوم و از چهارم تا دهم را زیر عنوان(ده نفر برگزیده) که از سوی داوران با معیارهای دقیق؛ انتخاب شده اند، اعلام می‌نماییم.
بنیانگذار جشنواره جهانی شعر سبزمنش(بسم الله شریفی) افزود: جشنواره سال 1402 برای حمایت جوانان با محدودیت سنی طراحی شده بود و ما ان‌شاءالله برای سال پیش رو این محدودیت سنی را بر می‌داریم و جشنواره‌های بعدی را همه ساله بدون محدودیت سنی برگزار خواهیم کرد.
دکتر شریفی در مورد برنامه هله نوروزآمد توضیحات داده، افزود: “هله نوروز” برنامه‌ی برای پاسداشت نوروز به عنوان درفش سبز یک تمدن و یک ارزش مشترک انسانی است که همه ساله از سوی بنیاد جهانی سخن گستران سبزمنش و نهادهای همکار که اینبار شامل(انجمن ادبی ایران، سرای محله ساعی و خبرگزاری عقاب) می باشد با برنامه های متنوع از جمله سفره هفت سین و موسیقی سنتی همراه با شعر خوانی شاعران محترم کشورهای حوزه‌ی نوروز ان‌شاالله برگزار خواهد شد.
گفتنی است که این سومین برنامه”هله نوروز” و “نخستین جشنواره جهانی شعر سبزمنش” است که از سوی بنیاد جهانی سبزمنش و نهادهای همسو در تهران برگزار می‌گردد.

نظرات بسته شده است.