بنیاد جهانی سُخن گُستران سبزمنش، Sabz manesh Foundation
مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان و بزرگترین پایگاه ادبی شعر، معرفی شاعران ، طنز، ادبیات فارسی، داستان نویسی، مقاله نویسی، و واژه سازی میباشد.

پیام تسلیتِ بنياد جهانی سبزمنش در پی درگذشتِ استاد نظمی تبریزی

پیام تسلیت بنياد جهانی سبزمنش در پی درگذشتِ استاد نظمی تبریزی

هیأت رهبری بنیاد جهانی سُخن گُستران سبزمنش، درگذشت استاد نظمی تبریزی را برای خانواده‌، دوست‌داران و تمام شاعران پارس گوی، تسلیت عرض می‌دارد.

پروفسور حسن امین، فیلسوف، حقوقدان، خالق شاهنامه امین، عضو شورای مؤسسان و دبیرکل علمی پژوهشی بنیاد جهانی سخن گستران سبز منش، در پیامی درگذشت استاد نظمی تبریزی شاعر معروف آذربایجان را تسلیت گفت.
به گزارش سبزمنش، متن پیام پروفسور امین به شرح زیر است:
استاد علی نظمی تبریزی شاعر نامدار معاصر، رئیس یکی از تاثیرگذارترین انجمن های ادبی و از ارکان ادبیات فارسی در آذربایجان، در ۹۷ سالگی از دنیا رفت. جلد دوم دیوان اشعار او با مقدمه و تقریظ من در ۱۳۸۹ در تبریز چاپ شده است. تذکره منطوم و منثور دو صد سخنور او شاهکاری است.
نظمی در غزل پیرو سعدی بود. شاید مهم تر از همه، بعد از فوت استاد جلال همایی در سرودن «ماده تاریخ» در نیم قرن اخیر در ایران بی نظیر بود. تاریخ فوت بسیاری از بزرگان از جمله پدربزرگ من امین الشریعه و پدرم سیدعلینقی امین و نیز سال بسیاری از رخدادهای سیاسی و فرهنگی از جمله انتشار کتاب «تاریخ حقوق ایران» من و تأسیس ماهنامه حافظ» و صدها رخداد فرهنگی دیگر اثر طبع اوست. من در مجلس بزرگداشت او به تبریز رفتم و در سخنرانی ام شعر او را ستودم. تندیس او در حیاتش ساخته و زینت بخش خیابان های تبریز شد. مرگ چنین خواجه نه کاری است خرد.
استاد نظمی سی سال دوست بزرگترین شاعر آذربایجانی در قرن اخیر یعنی استاد شهریار بود که او را تکرار حافظ در عصر ما دانسته اند‌. پیکر شهریار هم به دست استاد نظمی در مقبره الشعرای تبریز به خاک سپرده شد.
درگذشت این شاعر پارسی گوی توانا و نیک سرشت را به خاندان او و جامعه ادبی ایران و مخصوصاً خطه ادب پرور و هنر دوست آذربایجان تسلیت می گویم. روحش شاد و یادش جاوید.

ارسال یک پاسخ